wyszukiwanie blogów

sobota, 2 lipca 2016

KONKURS URODZINOWY!

Witajcie kochani!
Aktualizacja zasad 05.07.2016r.
Wielkimi krokami zbliżają się trzecie urodziny naszego Lapidarium Narutowskiego. Już miałam ochotę się rozpisać, jak to fajnie, ale zostawię to raczej na posta urodzinowego. :D Na wspominki będzie czas, teraz przejdziemy do konkursu, na którego rzekomo kilka osób czeka… Ale dowiemy się w trakcie, ile tak na prawdę. :D
Muszę jednak uprzedzić, że dziewczęta są na urlopie więc nie wiem, czy cała jurorska odpowiedzialność nie spadnie na mnie. ;__; Dobra, do rzeczy!

ZASADY:
1. Rzecz najważniejsza! Jeżeli chcesz drogi pretendencie wziąć udział w konkursiwie, to Twój blog musi należeć do spisu! Albo przynajmniej znajdować się w kolejce w zakładce zgłoszenia.
2. Uprzedzając pytania (bo takie dotarło do mnie drogą mailową), wiek nie gra roli!
3. W konkursie wystąpią dwie kategorie. Możecie się zgłosić wyłącznie do jednej! Miejsca 1-3, a także wyróżnienia, zostaną przypisane obydwu kategoriom. Dlaczego dwie? Pomyślałam, że po prostu jednym wychodzi dobrze jedna rzecz, a innym druga, więc pragnę by wszyscy mieli równe szanse.
4. Omawiane kategorie to:
  a) RYSUNEK — tak, dobrze widzicie. :D Musi znajdować się na nim przynajmniej jedna postać z m&a Naruto. Postacie OC są dozwolone, ale wyłącznie w towarzystwie kanonicznego bohatera. Praca nie może zostać wykonana na kartce w kratkę, ale na jakimś czystym papierze (blok, brystol, szary papier, nawet płótno jak ktoś sobie zażyczy xD). Może to być sam ołówek, mogą być kredki, pastele, farby, jakieś wyklejanki. Ach, no jeżeli ktoś posiada tablet graficzny, to również proszę się nie hamować. Mam nadzieję, że będziecie kreatywni! ALE UWAGA: pod żadnym pozorem nie życzymy sobie plagiatów! Można wzorować stroje, pozycje (co ma zostać zaznaczone w wiadomości z nadesłaną pracą), ale rysunki mają być tylko i wyłącznie waszym utworem! Każda praca zostanie sprawdzona, jeżeli będzie ona w jakikolwiek sposób podobna do jakiegoś internetowego artu, uczestnik zostaje wyeliminowany! PODPISZCIE SIĘ NA PRACY NICKIEM, POD JAKIM TWORZYCIE SWOJE OPOWIADANIA!
  b) TEKST — wierszyk, krótkie opowiadanie, piosenka. Cokolwiek! Oczywiście, jak wyżej, praca ma być związana z m&a Naruto. Mogą się w niej pojawić postacie OC, cenimy sobie różnorodność! Nie ma żadnej reguły na to, czy ma być to romans, przygoda, czy kryminał. Może być wszystko, zarówno w świecie ninja i w naszej rzeczywistości! RÓWNIEŻ NIE WOLNO WAM UPRAWIAĆ PLAGIATU! Utwory zostaną sprawdzone. Jeżeli jest to krótki utwór, nie macie co do niego specjalnych ograniczeń. Jeżeli jednak postawicie na jakieś opowiadanie — tu wymagania się pojawiają.
Czcionka — Times; rozmiar — 12; strony — maksymalnie 10; interlinia — 1,5.
Chcemy również napomknąć, że prace nie mogą być betowane. Niech znajdzie się w nich tylko i wyłącznie wasz wkład! Nie będziemy oceniać niczego pod względem błędów (ale niech nie będzie ich też dużo, sami wiecie...) i zezwalamy na przekleństwa, ale niech owe będą sporadyczne. ;)
5. Jak wyglądać ma nadsyłanie prac?
Proszę o nadawanie ich na mój adres e-mail: ms.maja94@gmail.com
W temacie wiadomości wpisujcie: PRACA KONKURSOWA LP — NICK
W treści maila, prócz pracy, musi się znaleźć link do waszego bloga (znajdującego się na naszym spisie!) oraz formułka na temat tego, że wyrażacie zgodę na opublikowanie waszej pracy wraz z wynikami konkursu!
6. Prace będą przeze mnie przeglądane na bieżąco (i jak któraś z dziewczyn znajdzie chwile, również przejrzy!). Wyniki konkursu planuję opublikować 22 lipca 2016 roku, ze względu na moją nieobecność 12-17 lipca. TERMIN NADSYŁANIA PRAC TO 20 LIPCA! MUSIMY MIEĆ CZAS NA PODJĘCIE DECYZJI! Jeżeli zajdzie taka potrzeba, konkursik przedłużymy do końca lipca.
7. Na znak, że zapoznaliście się z zasadami i wyrażacie chęci na udział w konkursie, proszę o dodanie komentarza pod tym postem, a wyglądać powinien on tak:
Zapoznałam/em się z zasadami konkursu!
Adres: np. http://lapidarium-narutowskie.blogspot.com/
Adres który musicie podać, ma prowadzić do waszego bloga, który w razie ewentualnej wygranej... Będzie reklamowany na naszym spisie!

NAGRODY:
Tak jak wspomniałam wcześniej, obie kategorie będą oceniane oddzielnie! Niech każdy ma równe szanse. :) Na pewno będzie można zająć miejsca 1-3, ale pojawią się również wyróżnienia, jeżeli prac będzie naprawdę wiele.
1 miejsca: blog, który zgłosicie wraz ze swoją pracą, będzie reklamowany na stronie głównej Lapidarium Narutowskiego przez 8 miesięcy!
2 miejsca: przez 6 miesięcy!
3 miejsca: przez 3 miesiące!
Ewentualne wyróżnienia: 2 miesiące!

Wydaje mi się, że wszystko jest jasne. Jeżeli jednak nie, proszę pytać w komentarzach pod postem czy też drogą mailową. Konkurs rusza już dzisiaj, ale nie spieszcie się! Włóżcie w swoje potworki serce i czas, a nie róbcie tego na hop siup, okay? Wierzę w was i czekam na pierwsze prace. Mam nadzieję, że frekwencja będzie spora, bo naprawdę warto!

Pozdrawiam Was serdecznie,
Mayako

15 komentarzy:

 1. Zapoznałam się z zasadami konkursu!
  Adres: http://ai-kakasaku-ff-pl.blogspot.com/?m=1

  Nie mogłam się doczekać tego konkursu :)
  Będę zapewne startować w drugiej kategorii ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zapoznałam się z zasadami konkursu.
  Adres: http://szare-blokowiska.blogspot.com/

  Przyznam, że po takim czasie nicnierobienia, to będzie naprawdę wyzwanie dla mnie.
  Chyba skuszę się na drugą kategorię.

  Pozdrawiam,

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się niezmiernie, że wracasz do żywych. :D

   Usuń
 3. Bardzo ciekawy konkursik :3
  Ja chyba jednak postoję, a reszcie będę kibicować! Oby wzrosło zainteresowanie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy za miłe słowa! :)
   Gdybyś jednak zdecydowała się wziąć udział - śmiało, śmiało! :D

   Usuń
  2. No dobra, wena przyszła, niech będzie :D

   Zapoznałam się z zasadami konkursu.
   Adres: http://szept-szalnestwa.blogspot.com/

   Hipotetyczne pytanie, a co jeśli ktoś napisze taką krótką historię, która zajmie więcej niż 6 stron, dajmy na to 7 i pół? Praca zostanie zdyskwalifikowana? Bo ja... nie ukrywam, rozpisałam się, a są pewne wątki tego opowiadania, których nie mogę pominąć, bo pominięte popsują wszystko i tak zostałam z tą siódmą stroną i kilkoma akapitami, i nie wiem, co mam robić xD Postaram się skrócić to do tej szóstej strony jak tylko się da, ale myślę sobie "spytam, nie zaszkodzi" :D

   Usuń
  3. Jak wrócę po Woodstocku do domu, to na prawdę nie będę miała ochoty na robienie czegokolwiek poza domem, więc nie będzie mi przeszkadzać to, że będę sprawdzać dłuższe prace. xD Także śmiało. xD
   Jeżeli Twój pomysł obejmuje takie szersze wątki, to nie warto ich skracać, bo może przez to stracić na fabule. Więc naprawdę się nie krępuj. :D

   Usuń
 4. Zapoznałam się z zasadami konkursu.
  http://shikatemaopo.blogspot.com/
  Kategoria druga

  Ale mam kilka pytań:
  1. Jak wygląda sprawa z przekleństwami? Wolno czy nie? A może wolno ale tylko trochę?
  2. Można pisać dosłownie o wszystkim z M&A Naruto? Postacie OC są dozwolone? Czy praca ma zawierać jakiś konkretny wątek, postać, parę, nie wiem, nastrój?
  3. Prace nie mogą być betowane, prawda?
  4. W jakim stopniu pod ocenę pochodzą błędy? Ortograficzne Word poprawi, ale mam na myśli taką interpunkcję?
  No dobra to chyba wszystko. Niektóre pytania mogą się wydawać banalne, ale pierwszy raz biorę udział w takim konkursie i no cóż...
  W każdym razie pozdrawiam, trzymajcie się ciepło.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po napisaniu konkursowego posta, zastanawiałam się właśnie nad tym, dlaczego nie uwzględniłam takich rzeczy. Ale popchnęłaś mnie do tego by to zrobić. :D Ale to zaraz, żebyś nie musiała czytać regulaminu drugi raz. :D
   1. Dozwolone, ale w takiej skąpej ilości. Wiecie, jesteśmy ludźmi i mamy wolny język, ale nie do przesady. :D
   2. Tak, dosłownie o wszystkim. Chodzi mi właśnie o różnorodność tekstów, a nie stawianie np. na romans, czy przygodę. Piszcie o czym chcecie, ale niech kanoniczność jakaś pozostanie! :) Postacie OC są dozwolone, bo wtedy może być dużo ciekawiej!
   3. No nie. Wypadałoby nie. xD
   4. Jeżeli tekst będzie przesiąknięty błędami, to wpłynie jakoś mimo wszystko na podejście oceniającego do pracy. Ale interpunkcja nie musi być idealna. Chodzi w sumie o wątek, skład i ład w tekście. Chcę, byście zainteresowali nas fabułą! :)

   Również pozdrawiamy i dziękujemy za zgłoszenie! ^^

   Usuń
 5. ZAPOZNAŁAM SIĘ Z ZASADAMI KONKURSU, A CO!!! I oczywiście, jeśli o mnie chodzi, pierwsza kategoria ;>> <3

  http://addictive-oxygen.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A miałam do Ciebie pisać, że czeka na Ciebie kategoria! :D

   Usuń
 6. Zapoznałam się z zasadami konkursu.
  Adres: http://lost-in-the-flame.blogspot.com/

  No, jeżeli przed wyjazdem się wyrobię, to może być ciekawie :D Może nawet dla odmiany wystartuję w pierwszej kategorii? Bo do tych 6 stron się raczej nie dam rady ograniczyć w tekście XD

  OdpowiedzUsuń
 7. Dobrze, może jakoś zdążę napisać coś konstruktywnego (kat. II).

  Zapoznałam się z zasadami konkursu.
  http://adonis-club.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń